Aktualności

16 lutego 2022

19 lutego Fundacja Ułani Króla Jana przenosi zamek w Krasiczynie w przeszłość. Dziedziniec i komnaty zamku wypełnią się postaciami historycznymi z okresu kiedy żył Stanisław Stadnicki, bracia Dydyńscy i pozostali bohaterowie serialu „Diabeł Łańcucki”. Przybędą twórcy filmu i aktorzy biorący w nim udział. Pokażemy piękną szlachecką Polskę z okresu, kiedy była u szczytu swej potęgi….

25 września 2021

29 października nowe wydanie Warchołów. Znacznie rozszerzone. Grube na 580 stron. Już możecie zamawiać!!! https://www.swiatksiazki.pl/warcholy-zloczyncy-i-pijanice-6361390-ksiazka.html Wyobraź sobie świat, gdzie bohaterowie nie piją wody. Gdzie częściej jest sie właścicielem jednego ucha niż jednego domu. Kraj w wino i miód opływający, tłusty i bogaty. Piękny i jednocześnie niebezpieczny. Podzielony na wiele domen i udzielnych księstewek; z głębokimi…

30 sierpnia 2021

Zapraszamy na cykl spotkań Jacka Bartosiaka z Jackiem Komudą. Spotkania zostały zorganizowane przy okazji powstawania serialu „Diabeł Łańcucki”.

5 sierpnia 2021

Cudowne fotosy z planu „Diabła Łańcuckiego”. Jest klimat? Jest! Autorką jest Urszula Nawrot. Fotografka, aktorka, reżyserka, tancerka, mgr stosunków międzynarodowych, producentka: właścicielka firmy COPALFILM. Osoba wymykająca się konwencjom. Nie kroczy utartymi ścieżkami, poszukuje swoich własnych. https://urszulanawrotart.com Więcej informacji o projekcie znajdziecie tu:

4 sierpnia 2021

Powstaje serial przygodowy na podstawie książki Jacka Komudy „Diabeł Łańcucki”. W czasach największej świetności Rzeczpospolita Obojga Narodów, rozciągała się od szarych fal Bałtyku na północy, aż po bezkresne przestrzenie Dzikich Pól nad dolnym Dnieprem. Pamiętacie „Czarne Chmury”, „Pana Wołodyjowskiego”? Seriale pełne pościgów, pojedynków szlachty, zajazdów, kuligów, uczt, spraw honorowych i zwad, które przecinało się ostrą szablą.  Oto…